среда, 31. март 2021.

Dylan Dog #415

 


Scenario: Contu Gabriella
Crtež: Chella Andrea
Naslovnica: Cavenago Gigi





Ursula K. le Gvin - Drugi vetar

 


Godina izdanja: 2021.
Broj strana: 208
Pismo: Latinica
Povez: Mek

Poslednji roman ciklusa Zemljomorje

Kad god bi noću čvrsto zaspao, vrač Jova obreo bi se na obronku iznad zida sa čije druge strane su mrtvi, spremni da nahrupe u svet živih. Skrhan i raslabljen, obraća se za pomoć Velikom majstoru Ustrojstva, od koga saznaje da je Arhimag Jastreb, taj legendarni čovek koji je vratio kralja iz carstva mrtvih, a zatim odleteo na ledima zmaja, i dalje živ.

Istovremeno sa njegovim stupanjem na gontsko tlo, na dvor mladog kralja Lebanena pristižu izveštaji o sve učestalijim napadima zmajeva na Zapadnom prostranstvu. On u pomoć priziva Tenar, Gospu od prstena, i Tehanu, zmajevu ćerku, jer sve govori u prilog tome da postoji opasnost da delikatna ravnoteža bude nepovratno narušena. Jedini način da svet ljudi bude sačuvan je da se nesvakidašnja skupina junaka, zajedno sa jednim zmajem, suoči sa pretnjom u Gaju suštine, središtu svih stvari. Ovo je mitska priča o razumevanju drevne greške i o herojskoj odluci da se svet vrati prirodnoj uravnoteženosti, priča o moći i magiji koje su istovremeno veliki dar i usud. Priča koja zaokružuje veličanstveni svet Zemljomorja.


Beležnica smrti #10 - Brisanje


SCENARIO
Tsugumi Ohba
CRTEŽ
Takeshi Obata
NASLOVNICA
Takeshi Obata
BROJ STRANICA
204


 

ČK PREDSTAVLJA - Betmen: Zlo doba

TREĆI TOM SNAJDEROVOG I KAPULOVOG SERIJALA (THE NEW 52)! „BETMEN: ZLO DOBA“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.200 dinara!



Format 15,8 x 24 cm
Povez Tvrd
Broj strana 200
Štampa Kolor
Serijal DC GOLD
Junak Betmen

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:

ON JE MRAČNI VITEZ, A SVAKI VITEZ MNOGE BITKE MORA IZVOJEVATI.


Svaki dan donosi nove opasnosti, a svaka noć – nove košmare. Stari prijatelji i saborci padaju, a na njihovo mesto dolaze novi. Stari neprijatelji vraćaju se s većim moćima i užarenijom mržnjom no pre. A borba Mračnog Viteza za dušu Gotama ne jenjava. Put će ga nanositi od zatvora Blekgejt, pa sve do ludnice Arkam. Boriće se protiv Glinenog i Crvene Kacige. Vinuće se u nebo sa Supermenom i oplakivati palog Robina. Nadahnuće nove vojnike u ratu protiv zla – i prisetiće se početka sopstvenog vojnog roka za vreme haotične Godine Nulte.

Ali Mračni Vitez mora da opstane. Da uteruje strah. Da uliva nadu. Da pokaže silama dobra i silama zla da je Betmen nešto više od čoveka. Betmen je ideja. A ideje su večne...


„BETMEN: ZLO DOBA“ na Letećem je startu u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 1.200 dinara, od srede 31. marta, do nedelje 4. aprila 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.350 dinara, a u ostalim knjižarama 1.799 dinara.


уторак, 30. март 2021.

ČK PREDSTAVLJA - Drakula - strip

GOTSKO REMEK-DELO MRAČNE, VEČNE LEPOTE! „DRAKULA“ strip na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.200 dinara!



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 208
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:

Priča o besmrtnom vampiru i sama je postala besmrtna. Znamo je iz folklora i mitova, iz slavnog romana Brema Stokera i brojnih filmskih adaptacija, ali nikad nam je nije dosta. Francuski autor Žorž Bes nudi svoju viziju popularne legende, trudeći se, pritom, da ostane što verniji Stokerovom originalu.

Čuven po izuzetnom crtačkom umeću, on bira crno-belu tehniku kako bi dodatno istakao snagu svoje linije i delu dao prikladnu atmosferu jeze i užasa, prateći priču o Džonatanu Harkeru, Mini, profesoru Van Helsingu i drugima koji su se, sticajem raznih okolnosti, susreli sa dijaboličnim stvorenjem, nosferatuom, poznatim kao Vlad III Cepeš, to jest grof Drakula.

Besov Drakula predstavlja delo virtuoza, u kom se jasno vidi da je njegov autor jedan od najboljih stripskih umetnika današnjice.

„DRAKULA“ strip na Letećem je startu u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 1.200 dinara, od srede 31. marta, do nedelje 4. aprila 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.350 dinara, a u ostalim knjižarama 1.799 dinara.


Nil Gejmen - Od i Ledeni Divovi

 


Format: 17.5x24.5 cm
Broj strana: 124
Pismo: Latinica
Povez: Tvrd

„Od“ je značilo VRH OŠTRICE, i to beše ime koje je donosilo sreću.

U beskraju beskonačne zime Od se nije osećao kao srećković. Oca se seća samo po vikinškoj sekiri koju je nasledio, a na sopstvene dogodovštine podseća ga samo skrhana noga. I zato će jednog mračnog jutra Od obući svoju najtopliju odeću, ukrasti polutku lososa i sa očevom sekirom i svojom štakom zaputiti se u sneg…

A snegom je zastrta uzbudljiva, čarobna avantura našeg omiljenog pisca Nila Gejmena sa raskošnim ilustracijama jednako voljenog Krisa Ridla.


Speciale Zagor #33

 


Scenario: Burattini Moreno
Crtež: Voltolini Stefano, Sommacal Giorgio
Naslovnica: Piccinelli Alessandro





Dylan Dog Ludens extra #139 - Iz daleke galaksije

 


SCENARIO
Luigi Mignacco
CRTEŽ
Corrado Roi
NASLOVNICA
Angelo Stano
BROJ STRANICA
96
ORIGINALNI NASLOV
Da una galassia lontana
ORIGINALNI BROJ
259


GOLCONDA / ODESA knjiga #2 (epizode 3, 4)

 


Dragi prijatelji,

Jakov, Zira i Goraz, ali i obilje novih živopisnih likova pozdravljaju vas iz druge knjige Odese, iz neke drugačije, potpuno neizvesne stvarnosti, a ipak na svoj način zanimljive i čudnovate!

Nove dve epizode, i već smo preko pola prve sezone koja se i završava u sledećoj knjizi.

Ovih dana Italijani će konačno saznati šta desilo na kraju 24 epizode duge saga naših junaka, nadamo se da i mi nećemo dugo čekati barem na nastavak njihovih avantura.

Uživajte!
Pozdrav iz Golkonde!

Broj epizode             3, 4
Scenario                     Davide Rigamonti
Crtež                     Lucia Arduini
                                    Riccardo Chiereghin
Naslovnica             Mariano De Biase
Broj strana             196
Format                     Bonelli
Povez                     meki
Boja                     Daria Cerchi
                                    Federico Giretti
Originalni naslov     3: Speranze di ghiaccio
                                    4: Dall'abisso

субота, 27. март 2021.

Odessa Resistenza #5

 


Scenario: Rigamonti Davide
Crtež: Mandanici Patrizia, Chiereghin Riccardo
Kolor: Mandanici Patrizia, Edoardo Arzani
Naslovnica: De Biase Mariano







KOJI JE BIO VAŠ OMILJENI? Zavirite u stranice stripova koji su obeležili na milione tinejdžera!

 


Stripovi iz čuvene Zlatne serije i Lunov magnus su bili obavezno štivo za čitanje svakog klinca 80-ih i početkom 90-tih godina, a ovo su 10 odabranih junaka koje je svako imao u svojoj kolekciji…

Tex Willer


Neustrašivi rendžer i poglavica Navaho indijanca, koji su ga nazvali Noćni orao, a avanture je išao sa najboljim prijateljem Kitom Carsonom, sinom Kitom Willerom i Navaho indijancem Tigerom Jackom. Od brojnih neprijatelja sa kojima se susretao, najviše muke mu je zadavao magičar Mefisto, ali za njim nisu puno zaostajali Proteus i bivši princ Crni TIgar. Ovaj strip je u Italiji imao ogromnu popularnost, ali kod nas u malo manjoj meri zbog silnih edicija u kojima je na kraju pisalo “nastavak u sledećem broju”, a ovo je verovatno i najveći razlog za poslednje, 10-to mesto na listi najpopularnijih junaka.

Kit Teller


Kit Teller je bio omiljeni junak i idol svih nedovoljno snažnih školaraca 80-tih godina. On je poznatiji kao mali rendžer, a njegove avanture se baziraju na traženju pravde i osvete nakon što su mu oca, takođe rendžera, optiužili za izdaju, kada je Kit imao 14 godina. Obzirom da je bio mlad i nedovoljno razvijen, Kit se služio snalažljivošću i lukavstvom, što mu je na kraju donelo čin kapetana, a u avanturama mu je društvo pravio stari brkonja Frankie Bellvan.

Kapetan Miki


Za vreme 80-tih godina, deca su se delila na ljubitelje Kita Tellera u Kapetana Mikija. Isto kao i Kit, i Miki je bio jako mlad kada je postao rendžer – imao je 17 godina, a koristeći izuzetnu inteligenciju, takođe je dospeo do čina kapetana. Kapetan Miki se nikada nije odvajao od svojih prijatelja Smuka i doktora Salasa, a važnu ulogu je imao I mnjegov verni konj – Napoleon.

Komandant Mark


Ovaj junak je bio obavezno štivo u svakoj kolekciji stripova, a inače je predstavljao hrabrog vođu patriota, poznatijih kao Vukovi Ontarija, koji su se konstantno borili za nezavisnot u Americi protiv Engleza. Komadant Mark je bio naoružan svojim mačem sa kojim je baratao vrlo vešto, zahvaljujući učitelju koji ga je odgajao kao sina. Na području biše JUgoslavije je uživao veliku popularnost, a najviše tome su doprineli njegovi saborci, inidijanski poglavica Žalosna Sova kao i njegov verni pas – vreća buva, Flok.

Marti Misterija


Marti je bio interensantna kombinacija Foxa Moldera i Indijane Džonsa, a bio je poznat i kao detektiv nemogućeg jer su ga najviše interesovali slučajevi koje arheologija i nauka ne mogu da objasne. U ovom stripu su mladi mogli naučiti puno zanimljivih podataka iz oblasti arheologije, istorije, mitologije a svi su obožavali njegovog stalnog saborca, neandertalca Javu. Gotovo svi ljubitelji ovog stripa su nešto kasnije postali zaraženi kultnom Tv serijom Dosije X.

Dilan Dog


Vestern stripove su zamenili SF i horror, a glavni predstavnih novog talasa italijanskog stripa bio je Dilan Dog – detektiv za noćne more i nadprirodne pojave. On je bio netipični junak, jer je bio bivši alkoholičar koji se bojao visine, skučenih prostora, dece i slepih miševa. U gotovo svakom broju je uspevao da odvede drugu lepoticu u krevet, a interensantan podatak je da su većinu čitalaca ovog stripa činile mlade žene.

Mister No


Pored Dilan Doga, najveći playboy iz stripova je bio Jerom Drake, poznatiji kao Mister No. On je bio ratni veteran koji je živeo na obali Amazona, a za živbot je zarađivao prevozeći putnike svojim legendarnim avionom – Piperom. Gotovo uvek mamuran od litara i litara Viskija, Mister No je imao talenat za upadanje u problem, a njegve avanture su se uvbek završavale tako što neku od putnica odvede u krevet. Uvek je bio švorc, pa nikada nije odbijao poslove, a interesantno je da je ovaj strip junak zasnovan na stvarnom liku!

Blek Stena

Ovaj junak je još jedan u nizu boraca za američku nezavisnost, samo što je ovoga puta u pitanju plavokosi, nabidovani Francuz Yannick Leroc, među crvenim mundirima poznatiji kao Blek Stena. Blek je klasičan mačo tip, koji bez obzira na godišnje doba, na sebi nosi samo prsluk od medveđeg krzna, ponosno pokazujući svoji goli torzo.

Alan Ford


Siromašni stanovnik New Yorka, koji je tražeći posao savim slučajno postao tajni agent supertajne grupe TNT. Ford je sve ali nikako običan strip junak – on je pošten, ali je i smotani šeprtlja, koji na neki suludi način uvek uspeva da izvrši zadatak. Ovaj strip je definitivno bio jedan od najomiljenijih na prostorima bivše Juge, a najviše zasluga za to ide kultnom sporednom junaku - nosatom Bob Rocku.

Zagor


Iako je AlanFord imao jako veliku popularnost ( i još uvek je ima), mesto broj jedan u top strip junacima naše mladosti pripada čuvenom Duhu sa sekirom, Manituovom poslaniku i njegovom najboljem prijatelju Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez Gonzalesu (ili jednostavno Čiku). Tokom 50 godina postojanja, neustrašivi Zagor se borio u dubokim šumama Darkwood, imao je puno neprijatelja, a najpoznatiji od njih su poludeli profesr Hellingen, čarobnjak s magičnim moćima Kandrax, izuzetno inteligentni kriminalac Mortimer i mađarski vampir barun Rakosi. Iako je prošlo više od 50 godina od prvog izdanja, ovaj strip se još uvek čita sa jakim apetitom pa je odluka o broju jedan na našoj listi bila očigledna!


AUTOR: Alo.rs/muskimagazin/K.Ć.
Tekst i fotografije preuzete sa sajta alo.rs



















Ijan Mekdonald: Inspiraciju sam našao u filmu „Gladijator“

 


Ta svetleća lopta koja se nadvija nad nama na noćnom nebu oduvek je bila izvor fascinacije, zavera, snova i avantura. Priče su se ispredale pod mesečinom i izrastale iz mesečevih stena. Stoji na nebu i podseća nas kako na prošlost, tako i na budućnost. Nebrojeni pisci su gledali gore i videli baze, rakete i gradove, ali ovog puta, jedan um je zamislio raznovrsnije i opasnije lunarno društvo kakvo još nismo imali prilike da upoznamo. Ijan Mekdonald je stvorio jedan Novi Mesec.

„Luna – Mlad mesec“ otpočinje svoju priču dinastijama porodičnih korporacija u nesigurnom primirju dok se nadmeću za dominaciju na Mesecu. Još od prvih dana iskopavanja retkih metala i proizvodnje helijuma-3, pet porodica je izgradilo čitave gradove i društva u kojima je sve predmet pregovora, čak i vazduh koji ljudi dišu. Nespretni pokušaj atentata posejao je seme sumnje, čime je tinjajuće rivalstvo preraslo u otvoreni rat između porodica i kompanija. Ali, još nešto se odvija. Kao što je, izgleda, slučaj sa svime na Mesecu, dešava se još nešto ispod površine. „Luna – Wolf Moon“ se nadovezuje na ekslozivan završetak prethodnog romana i nastavlja istim tempom. Porodicu Korta su raspršili lunarni vetrovi, ali ona nije potpuno izbačena iz igre. U drugom delu trilogije, Ijan Mekdonald obasipa čitaoce kompleksnim mahinacijama lunarnog društva, dok porodica Korta planira svoj povratak i osvetu.

Ijan Mekdonald je autor brojnih romana i kratkih priča. Dobitnik je nagrada Hugo, Nebula, Lokus, „Filip K. Dik“, „Teodor Sterdžon“ i mnogih drugih.

Šta Vam je bila početna inspiracija za trilogiju „Luna“?

Uvek sam voleo priče u seriji „Moonbase“. Sviđa mi se pomisao da izađem napolje pod zvezdano nebo, pogledam u Mesec i na njemu vidim svetla ljudskih naseobina. Priče iz serije „Moonbase“ su davno izašle iz mode, ali pošto se u naučnoj fantastici stvari dešavaju ciklično, postalo mi je jasno da je kucnuo čas da se uradi nešto novo na tu temu. U isto vreme, moja žena je pratila novu verziju serije „Dalas“ (koja je očajna) i ja sam se, kao i svaki pisac, zapitao kako da za književnu inspiraciju uzmem neku porodicu koju napadaju neprijatelji, čiji članovi ratuju između sebe, i da nekako učinim da niko ne može da pobegne. Odgovor: stavi je na Mesec. Te dve ideje su se sudarile i sjedinile.

Društvo na Mesecu je kotao za pretapanje, ili ekspres lonac, raznih kultura, jezika i etničkih identiteta koji se stapaju u besprekornoj interakciji. Kakvo ste istraživanje morali da sprovedete da bi svaki deo društva na Mesecu bio tako detaljno opisan? Jeste li putovali u Brazil, Ganu ili Australiju?

Bio sam u Brazilu, koji me i dalje fascinira kao nacija i kultura. Želeo sam da mesec bude mesto gde se identiteti i kulture susreću, stapaju i formiraju novo društvo koje je pod ogromnim pritiskom života i rada u tako neprijateljskom svetu. Nisam želeo ono što je bilo očekivano – tako da na mesecu ne dominiraju Amerikanci, mada su zastupljeni Kinezi, kroz porodicu Sun, i Rusi – kroz krajnje neobične Voroncove. Želeo sam zapadnoafričko društvo, tako da su Asamoe počeli kao najamni radnici još u ranim danima razvoja Meseca, i vremenom su napredovali i postali jedan od Pet Zmajeva, korporacija koje dominiraju lunarnim društvom. A takođe mi se dopala ideja da Australijanci budu zlikovci.

U knjigama je raskošna i velika plejada likova. Kako sve njih organizujete dok pišete? Imate li ogromnu tablu sa špenadlama i karticama koje povezujete končićima?

Da, koristim Scapple – aplikaciju za umno mapiranje, a dobra je i za porodična stabla. Aeon Timeline – ovu još istražujem. Evernote – ovde možete da ubacujete razne stvari iz izvora na internetu. Pinterest je za vizuelno istraživanje. (Pošto već pitate, pinterest.com/ianneilmcdonald). Ne nosim sa sobom nikakvu beležnicu – praktikujem jednu vrstu darvinizma ideja – ako je ideja dovoljno dobra, zapamtiću je. A sada ionako više ne mogu da pročitam svoj rukopis.


Pročitao sam negde da su inspiracija za strukturu romana „Luna“ bili filmovi serijala „Kum“. Da li je neki od tih filmova poslužio kao inspiracija za vaše likove?

Prilično. Odnos između Rafe i Lukasa u „Luni“ prilično podseća na odnos između zlatnog sina i njegovog pametnijeg mlađeg brata koji zna da može bolje da vodi poslove. Oni su kao Soni i Majkl Korleone, ili Tor i Loki. Ali u mom romanu nema Kuma, već Kumice – Adriane Korte. Naravno, do kraja „Mladog meseca“ sve će se promeniti. I to potpuno i strašno. U nastavku trilogije, biće reči o sakupljanju slomljenih komadića i suštom opstanku.

U drugim romanima pišete o ekonomijama u razvoju. Zašto vas toliko interesuju društva i ekonomije u razvoju?

U njima postoji neka sirova energija i strast koja ih čini odličnim za priču. Tu su svi ljudski poroci – gramzivost, zavist, ambicija, pohota. A tu su i ljudske vrline. Tu je važno ko prednjači, a ko zaostaje. Ekonomije u razvoju prolaze kroz neverovatne promene za kratko vreme – i to je rudnik zlata za pisca. Gde ima promene, ima i njene suprotnosti, i tako dobijate dramu. Ova ekonomija u razvoju se slučajem okolnosti nalazi na Mesecu, ali u njoj su prisutne iste strasti, ambicije, ljubavi i mržnje koje raspiruju priču.

Na koji način ste istraživali naučne aspekte života na Mesecu i kako je to uticalo na vaš proces izgradnje sveta?

Projekat sam počeo još 2012, a od tada su literatura na temu kolonizacije Meseca (a ima je mnogo, naročito na internetu) i naučna istraživanja Meseca evoluirali. Moj problem je to što sam ostao u 2012. Ali nema veze. Neka naučna istraživanja su bila veoma važna za zaplet – lagani gubitak koštane mase i muskulature na lunarnoj gravitaciji uslovili su rok za povratak na Zemlju od dve godine, posle čega bi vas gravitacija Zemlje ubila. To mi je bio bogat izvor za priču. Isto tako, činjenica da ljudska koža slabo propušta gasove i da nećete esplodirati u vakuumu bila mi je inspiracija za scenu trke na početku „Mladog meseca“, dok su neki jednostavni proračuni o terminalnoj brzini na lunarnoj gravitaciji poslužili kao inspiracija za neke od epizoda u sledećim knjigama.

Kroz romane „Luna“ nedvosmisleno je ustanovljeno da ima više načina da se umre na Mesecu. Koji je, po vama, najgori način da se ispusti duša na površini Meseca?

Bilo koja spora smrt. Sve što ima veze sa disanjem i sa shvatanjem da vam je taj udah poslednji. Sve što vam sa sigurnošću daje do znanja da ćete umreti.

Seksualnost na Mesecu je fluidna. Raznovrsna je kao i ljudi koji tamo žive. Da li je to usled života u budućnosti, usled činjenice da se civilizacija razvijala na Mesecu, ili je neka kombinacija ovo dvoje?

U neku ruku, to je nusproizvod pravnog sistema. Na Mesecu ne postoje krivično i građansko pravo, već samo ugovorno pravo. Sve je predmet pregovora, sve je lični ugovor. To se odnosi na brak i seks. Mi posmatramo seksualnost u smislu grupnih identiteta; niko na Mesecu to ne bi razumeo. Važno je koga volite i sa kime želite seksualni odnos (ili ne želite), a ne šta volite. Sve je lično. Na neki način, društvo je krajnje atomizovano, dok je s druge strane to društvo koje je zasnovano na pristanku – o kome se pregovara i koji je zatim ugovorom garantovan.

Četiri resursa su ključna za preživljavanje na Mesecu: vazduh, voda, ugljenik i informacije. Oni su neophodni za život, ali su takođe privatizovani i mogu se koristiti za zastrašivanje i kontrolisanje ljudi. Mislite li da je ovo nešto što bi se moglo desiti i na Zemlji, ili se možda već dešava?

Hteo sam da napravim društvo u kome niko zapravo ništa ne poseduje – sve se, u neku ruku, iznajmljuje. Čak i vazduh koji dišete. To je krajnje zakupničko društvo i svakako da primećujem kako naši ekonomski modeli idu u pravcu zakupništva i udaljavaju se od inovacija i konkurentskog kapitalizma. Čak se i softverske aplikacije i striming servisi sve više zasnivaju na mesečnoj pretplati, a sve manje na direktnoj kupovini i ažuriranju jednom godišnje. U Velikoj Britaniji, zbog neverovatnih spekulacija na tržištu nekretninama, cela generacija ljudi je primorana da zakupljuje svoj stambeni prostor. Zakupništvo je inertno, uspostavlja kontrolu nad ljudima i guši pravu inovativnost, a izgleda da će biti sve gore.

CBS je kupio prava na roman „Luna – Mlad mesec“ sa namerom da naprave televizijsku seriju. Da li se i dalje radi na tome? Možete li sa nama da podelite neke detalje o tome?

Na televiziji se stvari odvijaju ili veoma brzo ili veoma sporo. Ovde se radi o ovom drugom. Ipak, nešto se dešava na tom planu.

„Luna“ je prvobitno zamišljena kao knjiga iz dva dela. Šta vas je navelo da je proširite u trilogiju?

Priča je bila prevelika. Kada bih je završio u drugoj knjizi, „Wolf Moon“ bi imao oko osamsto strana. Jednostavnije mi je bilo da je podelim na dva dela – „Wolf Moon“ i „Rising Moon“. Podela na dva dela je prirodna i obezbeđuje prikladan zaključak romana „Wolf Moon“: nije nikakva narativna giljotina pala na četristotu stranu. Trilogija takođe znači da čitaoci neće morati da čekaju nerazumno dugo da se priča završi.

Možete li nam malo nagovestiti šta nam sledi u trećoj knjizi?

Inspiracija za strukturu knjige je film „Gladijator“. Kao i film, ona počinje borbom, završava se borbom prsa u prsa, licem u lice, iz blizine i lično. Ako ste čitali „Wolfie“, znate kakv taj sukob mora da bude.

Da imate 3D štampač koji može da „odštampa“ bilo kakvu odeću, modom koje decenije biste napunili svoj garderober?

Za muškarce, to su dvadesete, ako govorimo o 20. veku. Ako govorimo o bilo kojem periodu, to bi bila evropska moda iz, cirka, 1798. U takvoj odeći muškarac ne može da izgleda loše.

Osim završne knjige, na kojim još projktima radite?

Uvek planiram još nekoliko knjiga.

Autor: Kris Juri
Izvor: clarkesworldmagazine.com
Autor: Borivoje Dožudić
Foto: Roberta F. / CC BY-SA 3.0 / Wikimedia Commons



петак, 26. март 2021.

Tex Classic #106


Scenario: Bonelli Gianluigi
Crtež: Galleppini Aurelio, Muzzi Virgilio
Kolor: GFB Comics
Naslovnica: Galleppini Aurelio





 

Listamo novi Politikin Zabavnik #3607


U novom Zabavniku možete pronaći:


* Lekaruše za spas tela (al' i duše)
VRELE PEĆI U LEDENOJ KELIJI
Prva bolnica na tlu Srbije osnovana je u Studenici pre više od osam vekova, što je još jedna potvrda da se naši preci nisu lečili samo gatanjem i vradžbinama.
Autor: P. Milatović

* Raskoš bez granica
BOGAT - SPASEN
Ako imate koju milijardu evra viška na računu, evo nekoliko zanimljivih zamisli koje možete da "prepišete" od najbogatijih savremenika i osigurate bezbednost svojih ostalih milijardi u pokretnostima i nepokretnostima.
Autor: Srđan Nikolić

* Ovo (možda) niste znali
ZA USPOMENU I DUGO PAMĆENJE
Osim što je dao veliki doprinos razvoju nauke, Albert Ajnštajn ostao je upamćen i po šeretskoj fotografiji nastaloj pre sedamdeset godina.
Autor: S.L.

* Doba ustanka
ČE, ZAUVEK
Pre tačno 68 godina počele su pripreme za Kubansku revoluciju koja će biti pokrenuta nekoliko meseci kasnije, u julu 1953. godine! Najomiljenija ličnost među revolucionarima bio je ERNESTO GEVARA!
Autor: Nevena Karalić

* Zabavnikov strip
Diter Lumpen - PITANJE KOŽE
Autori: Pelehero i Zentner



* Bilo jednom u Užicu
BI(J)OSKOP ZA DISKRETNU GOSPODU
Film je mogla da vidi samo odabrana muška publika - ona s dubokim džepovima. I to pod okriljem noći. A onda je urnebesni smeh probudio ceo komšiluk.
Autor: Nemanja Baćković

* S one strane velikog platna
BEZ GOLOTINJE, MOLIM!
Kako je i zbog čega "Poslednji tango u Parizu", film Bernarda Bertolučija, završio na sudu i izazvao gnev takozvanih čuvara moralnih vrednosti širom sveta...
Autor: Sanja Lazić

* Život (ni)je bajka - Antonio Ruis de Montoja, čovek ispred svog vremena
LJUBAV UMESTO PUŠKE
Napravljeno je 700 splavova i 300 kanua, a 12000 ljudi otisnulo se u neizvesnost.
Autor: Uroš Rajčević

* S okrajka istorije
IGRA RATA USRED RATA
Kako su Kanađani na upečatljiv način sunarodnicima pokazali da Drugi svetski rat jeste daleko od njih, ali da može da zakuca i na njihova vrata.
Autor: U. Rajčević

* Naravno, tu je i Garfild.



I još mnogo toga.
Čitajte Politikin Zabavnik!


 

Stiven Erikson - Kosačeva bura

 


Format: 13x20 cm
Broj strana: 464
Pismo: Latinica
Povez: Mek
Prevodilac: Dejan Kuprešanin

Pripovest iz Malaške knjige Palih

Leterijsko carstvo se uskomešalo. Rulad Sengar, Car hiljadu smrti, ponire u bezumlje dok Lutalica, nekada vidoviti bog, odjednom ne vidi budućnost. Iskvareni samoživi dvorani, koji jedini dopiru do carevog uva, nameravaju da zarate protiv svih suseda Carstva.

A sada se i edurska flota vraća u prestonicu i prenosi brojne ratnike među kojima su Karsa Orlong i Ikarijum Otimač Života, te i samo njihovo prisustvo nagoveštava krvoproliće. Ali malobrojna družina begunaca pokušava da pronađe izlaz...

„Erikson je majstorski stvaralac izgubljenih i zaboravljenih epoha i drevnih epova.“
– salon.com

„Retki su pisci koji s lakoćom kombinuju osećaj za snagu mita u grandiozno izgrađenom svetu sa brojnim, do detalja razrađenim likovima i napetim događajima. Spektakularno je ono što Eriksonu polazi za rukom.“
– Majkl A. Stakpoul

„Ovo je nova definicija epskog... Pripovesti iz Malaške knjige Palih jedan su od najoriginalnijih i najuzbudljivijih serijala fantastike.“
– Interzone


Format: 13x20 cm
Broj strana: 702
Pismo: Latinica
Povez: Mek
Prevodilac: Dejan Kuprešanin

Leterijskom carstvu preti propast i malobrojna družina begunaca pokušava da pronađe izlaz. Jedan od njih, Strah Sengar, u potrazi je za dušom Skabandarija Krvookog, jer bi uz njegovu pomoć mogao da zaustavi Leterije i spase cara, svog brata. Međutim, Silkas Ruina, brat Anomandera Rejka, takođe putuje s njima. Na telu nosi ožiljke od Skabandarijevih noževa i sad traži osvetu. Obračun ih sve čeka, obračun ogromnih razmera...

„Niko to ne radi bolje od Eriksona... Izvanredan nastavak najboljeg serijala fantastike.“
– SFFWorld.com

„Ako nešto jeste epskih razmera, onda je to zasigurno serijal Malaška knjiga Palih. Erikson je bez takmaca kada oživljava maštu, a po svojoj viziji mita i mitoloških motiva u delu nadilazi čak i Tolkina i Donaldsona.“
– SF Site 





Primo Levi

 


Primo Levi
Scenarij - Matteo Mastragostino
Crtež - Alessandro Ranghiasci
Prijevod - Matija Markičić Didi
Meki uvez, 125 stranica
Cijena - 120 kn
veljača 2021.
Sandorf

Usred Drugog svjetskog rata u Italiji mladog su talijanskog kemičara židovskog porijekla Prima Levija uhitili talijanski fašisti i predali ga Nijemcima, koji su ga odveli u nacistički logor smrti Auschwitz – on ga je nazivao Lager, što je njemačka riječ za koncentracijski logor – ondje je preživio dijelom zahvaljujući pukoj sreći, a dijelom zbog toga što je kao kemičar bio poslan da radi u tvornici umjetne gume u robovskim uvjetima.

„Smrti Prima Levija dobro se sjećam. Sjećanje je to jedva desetogodišnjega dječaka. Zato sam odlučio pripovijedati Prima Levija, kojega sam mogao sresti prije njegove smrti. Što bi Levi mogao reći dječaku Matteu, pred trideset godina? Ovaj strip nije povijest Prima Levija, njegov životopis, već je povijest mog Prima Levija. Ovom pričom zatvaram krug vijesti koju sam čuo prije trideset godina, a ostala mi je teret u duši. Priča o mom Primu Leviju, čovjeku koji se borio hrabro i koji je znao ustrajati, čak i nadasve onda kad bi bilo lakše podleći.“

Matteo Mastragostino

Maxi Tex #22

  Scenario: Nizzi Claudio Crtež: Alessandrini Giancarlo Naslovnica: Villa Claudio